• V košíku nemáte žiadne produkty

Príbeh našej firmy

Baví ma byť mamou...

Podnet k vytvoreniu môjho e-shopu prišiel vďaka nášmu synovi Matúšovi a talianskej lekárke a pedagogičke, Márie Montessori. Som presvedčená, že byť rodičom ide ruka v ruke so zodpovednosťou, a tú som cítila už počas tehotenstva. Už vtedy som sa zamýšľala nad tým, ako dopriať dieťaťu to najlepšie vo výchove a ako pochopiť jeho dušu. K Montessori prístupu som sa dostala náhodne. Pri hľadaní inšpirácií som natrafila na citát Márie Montessori: „Pomôž mi, aby som to urobil sám.“ Montessori uplatňuje individuálny prístup k dieťaťu a jeho prirodzenému rozvoju. Ja mám rada individuálny prístup vo všetkom, tak som sa ním rozhodla inšpirovať.

Kvalita detstva výrazným spôsobom ovplyvní kvalitu života detí v budúcnosti. Budúcnosť sú deti a budúcnosť detí je v našich rukách. Záleží teda na tom, aký prístup zvolíme k ich výchove. Cez princípy, hodnoty a postoje, ktoré s nimi budeme komunikovať, dokážeme ako rodičia veľké veci. Mám tým na mysli, že keď odovzdáme deťom dobrý základ, vieme ovplyvniť dianie vo svete o desiatky rokov a urobiť tak svet lepším miestom pre život. V súčasnosti vo veľkom dušu a myseľ rodičov, a detí obzvlášť, ovplyvňujú internet, nefunkčné a zastarané školstvo, celebrity, s často pokriveným charakterom, no a už tých najmenších čínske plastové hračky. Práve preto chceme aspoň časť výchovy prevziať do svojich rúk. Sme súčasná, moderná rodina a využívame všetky výdobytky tejto doby. Čo chceme, je využívať ich správne. Ak aj nezmeníme školstvo, nevymažeme internet a nezmeníme celebrity, môžeme Matúškovi vytvoriť dostatok podnetov pre jeho správny rozvoj, tak aby si v budúcnosti dokázal slobodne urobiť vlastný úsudok.

Ako rodičia sme sa rozhodli, že kvalitu jeho výchovy aj vzdelania zvýšime aj tým, že mu vyrábame či už dnes k aktuálnemu veku alebo do budúcna výchovné drevené hračky. Toto miesto som vytvorila preto, aby som aj vám, ostatným rodičom, pomohla nájsť podnety pre kvalitnejšiu výchovu svojich detí.

Dnes viac ako 80 % hračiek, ktoré kúpite kdekoľvek vo svete, má svoj pôvod v Číne. Prečo sa už nevyrábajú u nás? Som presvedčená o tom, že v najbližších desiatkach rokov sa vo svete významným spôsobom zmenia spotrebiteľské návyky pri nakupovaní hračiek a ľudia sa opäť vrátia k lokálne vyrábaným hračkám a podporia tak domácich výrobcov.

Mojim dlhodobým cieľom, a teda cieľom celej spoločnosti MonToy, je priniesť pod jednou strechou pomôcky a hračky tých najkvalitnejších spoločností. Je pre mňa dôležité, aby som vybrala spoločnosti, ktoré majú tradíciu a stotožňujú sa s mojou filozofiou – distribuovať kvalitné hračky a dokázať poskytnúť zákazníkovi skutočný servis.

Z týchto spoločností vám pomôžem vybrať tie hračky, ktoré prinesú deťom čo najvyššiu pridanú hodnotu v podobe rozvoja ich potenciálu a súčasne budú ekologické, vyrobené z prírodných materiálov, prednostne z dreva a látky, vďaka čomu vydržia aj niekoľko generácií. Zároveň sa podieľam na vývoji mojich originálnych tradične vlastnoručne vyrobených pomôcok a drevených hračiek. Množstvo z nich vyhovuje rozvoju dieťaťa podľa prístupu Montessori a Waldorfskej pedagogiky. Rovnako sa tu chcem s vami podeliť o zaujímavé informácie vo výchove a priniesť vám inšpirácie v podobe pomôcok a aktivít, ktoré budeme využívať pri výchove a učení sa.

Už len zostáva, aby vaši drobcovia vdýchli mojim hračkám dušu, tým, že sa stanú ich novými priateľmi a zostáva, aby sa začala pomaličky napĺňať moja filozofia: „Keď robím radostných ostatných, tak zvyšujem kvalitu života ľudí okolo seba.“ V tomto prípade, tých najdôležitejších, našich detí. Chcem preto, aby sa moje hračky stali zdrojom nielen vzdelania, ale prinášali do života detí tak dôležitú hodnotu akou je radosť.

Vzdelanie a radosť ako zdroje zvýšenia kvality života našich detí...