• V košíku nemáte žiadne produkty

O nás

Sme malá rodinná firma. Vyrábame drevené hračky a pomôcky, nábytok a doplnky pre deti. Pri vývoji a tvorbe našich výrobkov sa nechávame viesť samotnými deťmi. Najväčšou inšpiráciou sú pre nás naše dve deti. V priamom prenose sledujeme ich vývojové potreby, čo nás neustále posúva pri zostavovaní portfólia firmy.

Väčšina našich hračiek, pomôcok a detského nábytku vyhovuje rozvoju dieťaťa podľa prístupu Montessori a Waldorfského vzdelávania.

U nás v MonToy veríme, že spokojné a vyrovnané deti sú výsledkom dostatočného pohybu. Preto viaceré pomôcky navrhujeme s dôrazom na rozvoj pohybových schopností detí. Ideálny čas na pohyb dieťaťa je stále. S našimi pohybovými pomôckami si ľahko vytvoríte priestor na voľný pohyb a voľnú hru aj u vás doma, tak aby boli deti aj v domácom prostredí motivované spotrebovať svoju neutíchajúcu energiu.

Náš štandardný výrobný program sme rozšírili o zákazkovú výrobu a výrobky šité na mieru. Výsledkom spojenia vašich predstáv a našich skúseností je jedinečný nábytok a doplnky do detských izieb. Deti sa učia zo svojho prostredia. Z neho si vytvárajú svoje návyky a stereotypy. Detské izby navhujeme tak, aby prostredie v nich stimulovalo u dieťaťa všetky podnety, najmä však rozvoj pohybu a hrubej motoriky. Pri zariaďovaní detskej izby preto dbáme na zaradenie prvkov podporujúcich rozvoj pohybových schopností u detí. Deti milujú pohyb každého druhu. Doprajme im ho aj vo vlastnej izbe. Doprajme im aj za dverami vlastnej izby hľadať a posúvať svoje hranice v pohybových schopnostiach. Doprajme im tak dôležitú hodnotu v živote akou je radosť, v tomto prípade radosť z voľného pohybu a voľnej hry.


NAŠA FILOZOFIA

Filozofiou našej firmy a našej práce je priniesť k vám, našim zákazníkom, lokálne drevené hračky/pomôcky a detský nábytok vo vysokej kvalite, s profesionálnym prístupom, s cieľom zabezpečiť vašu spokojnosť a poskytnúť vám skutočný servis. To sa nám darí dosiahnuť vďaka spojeniu kvalitných materiálov, remeselnej zručnosti našich majstrov a uplatňovaniu individuálneho prístupu k zákazníkom, ktorý máme radi aj my sami.


NAŠE HODNOTY

BEZPEČNOSŤ: Všetky výrobky z našej dielne sú navrhnuté tak, aby boli pre deti bezpečné. Sami sme rodičmi dvoch detí, tak aj u nás doma je bezpečnosť detí nesmierne dôležitá. Používame drevo prvotriednej kvality, robíme kvalitné konštrukčné spoje, vďaka ktorým sú naše výrobky pevné. Kladieme dôraz na dôsledné opracovanie detailov výrobkov a pri ich navrhovaní uprednostňujeme zaoblené hrany.

REŠPEKTUJÚCI PRÍSTUP K PRÍRODE: Všetky naše výrobky vyrábame zodpovedne. Keďže našu matku, planétu Zem, plánujeme prenechať ako všetci našim deťom, ohľaduplný prístup k nej považujeme za samozrejmosť.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA/NEZÁVADNOSŤ: Na konečnú úpravu finálnych výrobkov používame ekolaky a ekologické farby vhodné pre detského užívateľa. Tam, kde je to vhodné, ponechávame výrobky v prírodnom prevedení, bez akýchkoľvek povrchových úprav. Príkladom sú hryzátka pre najmenšie deti, kde je čistota a prirodzenosť dreva priam žiadaná. Stále častejšie využívame pri povrchovej úprave výrobkov oleje a vosky, čím chceme podporiť návrat k prírodným materiálom. Oboje, nielen, dokonale chránia výrobok pred mechanickým poškodením, ale dokonale zvýrazňujú jeho prirodzený vzhľad, charakter, vôňu a krásu.

ORIGINALITA: Drevené hračky a pomôcky pre deti navrhujeme a vyrábame na Slovensku. Našu výrobu sme rozšírili o tvorbu nových dizajnov nábytku a doplnkov pre deti. Tie dolaďujeme s vami, s našimi zákazníkmi a vašimi predstavami, vďaka čomu sa nám darí vytvárať jedinečné a originálne kúsky.

VÝROBA: Všetky naše výrobky vyrábame ručnou prácou za pomoci strojov na opracovanie dreva, nakoľko iba takéto spojenie dokáže zaručiť jedinečnosť našich výrobkov.


PREČO HRAČKY A DETSKÝ NÁBYTOK OD NÁS?

 • Naše drevené hračky a pomôcky majú výchovný charakter. Väčšina z nich vyhovuje rozvoju dieťaťa podľa prístupu Montessori a Waldorfského vzdelávania.
 • Všetky naše výrobky vyrábame vo vysokej kvalite, s dôrazom na ich detailné opracovanie.
 • Na výrobu používame drevo a materiály prvotriednej kvality.
 • Milujeme drevo, a preto pracujeme prevažne s masívnym drevom.
 • Dokážeme vyrobiť výrobky podľa predstáv zákazníka aj mimo náš štandardný výrobný program.
 • Navrhujeme projekty detských izieb pre tých, ktorí hľadajú neobmedzené možnosti. Pre tých, ktorí chcú mať z detskej izby, nielen, dizajnový, ale aj funkčný a nadčasový priestor.
 • Nábytok spájame tak, aby bol pevný a aby spoje a šróby na pohľad nenarúšali krásu a čistotu výrobku.
 • Detský nábytok šitý na mieru doručujeme vlastnou prepravou, čím garantujeme veľmi ohľaduplné zaobchádzanie s výrobkami a ich doručenie v nepoškodenom stave.
 • Pri výrobkoch šitých na mieru preferujeme individuálny prístup k zákazníkovi, prípadne osobné stretnutie pred samotnou výrobou, ak je to potrebné.
 • Dodržiavame to, na čom sa s vami dohodneme.
 • Chceme, aby ste u nás neboli len jedným z mnohých. Aj my sami vo všetkom oceňujeme individuálny prístup, a preto sme pripravení dopriať ho aj vám pri nákupe u nás. Sme tu pre vás!


Milujeme našu prácu, a tak kúpou našich výrobkov dostávate ku vám domov aj kúsok nášho srdca :)