• V košíku nemáte žiadne produkty

Piklerovej triangel


Piklerovej triangel (často prekladaný ako Piklerov triangel) aktivuje a podnecuje u detí motorický rozvoj, koncentráciu, autonómiu, pomáha im zažívať pocit úspechu a podporuje u detí dôveru vo svoje vlastné schopnosti. Emmi Pikler bola presvedčená, že dieťa, ktoré sa môže pohybovať slobodne a bez obmedzení, je opatrnejšie a učí sa ako bezpečne spadnúť, zatiaľ, čo dieťa, ktoré je príliš chránené, a ktorého pohyby sú obmedzované, je vystavené väčšiemu nebezpečenstvu. Odkaz pre nás rodičov znie, že ak budeme dbať u našich detí na pohybový rozvoj, výsledkom budú spokojné a vyrovnané deti.

Vďaka Piklerovej trianglu deti dokážu prioritne rozvíjať a zlepšovať svoje schopnosti a techniky v lezení. Fantázii detí sa, však, hranice nekladú, dokážu mu dať oveľa širšie využitie. Stáva sa tak univerzálnou pomôckou. Keď ich vyliezanie a preliezanie prestane baviť, úplne nový rozmer dostane triangel po umiestnení deky na konštrukciu. Zrazu je tak z neho domček na hranie, stan, tunel, miesto na čítanie...

Keď to zhrnieme, tak je ideálnou pomôckou na rozvoj voľného pohybu a voľnej hry.

Je navrhnutý tak, aby bol pre naše deti bezpečný. Celý triangel je preto vyrábaný so zaoblenými hranami. Zároveň je pevný a robustný. Práve vďaka týmto vlastnostiam je dobrou investíciou - dokáže poslúžiť viacerým súrodencom, čím sa stáva generačnou pomôckou.

Dá sa používať v interiéri aj v exteriéri. Jeho uskladnenie odporúčame vo vnútorných priestoroch.

Triangel je skladateľný, čo umožňuje jeho ľahké uskladnenie. K jeho zloženiu stačí len rukou vytiahnuť poistné šróbiky a ramená sa potom dajú jednoducho sklopiť k sebe.


Ak si želáte iné farebné prevedenie, kontaktujte nás prosím cez kontaktný formulár, ktorý sa nachádza pod každým dostupným farebným variantom na našom eshope. Prostredníctvom formulára si dohodneme farebné prevedenie a cenovú ponuku. Ďakujeme. :)

https://www.youtube.com/watch?v=JFsslQ1zqV4